Aké témy si dať na menovku?

| autor: Veronika Pizano
Screen Shot 2014-03-28 at 12.33.26

Keď sa budete od 1. apríla registrovať na TEDxBratislava 2014, okrem mena a priezviska chceme od vás aj aby ste vyplnili témy, ktoré vám vytlačíme na menovku. Tú budete počas celého podujatia nosiť zavesenú na krku. Prinášame 5 tipov, ako tieto témy vyplniť.

Témy na menovkách pomáhajú k ľahšiemu začatiu konverzácie s cudzími ľuďmi, lebo aj o tom je TEDxBratislava – spoznávať nových ľudí. Takto vyzerá tá časť registračného formulára, kde dopisujete témy:

Tu sú spomínané tipy:

1. Napíšte niečo zaujímavé alebo prekvapujúce: Môj manžel si napísal tému Moja žena a každý sa ho pýtal, kto je jeho žena. S rozbiehaním konverzácií problém teda naozaj nemal.

2. Buďte špecifický: Nepíšte cestovanie, napíšte konkrétnu krajinu (Kolumbia) alebo typ cestovania (couchsurfing). Možno nájdete spriaznenú dušu, s ktorou v budúcnosti podniknete nejaký výlet.

3. Téma nemusí byť len vaše hobby, ale aj práca: neuškodí napísať svoje zamestnanie alebo oblasť, v ktorej pôsobíte. TEDxBratislava je aj o nových pracovných príležitostiach a kontaktoch.

4. Napíšte aj anglickú verziu: Na TEDxBratislava prichádza veľa cudzincov, ak si napíšete anglický preklad vašej témy, uľahčíte im nadväzovanie konverzácie.

5. Máme síce len tri kolónky, ale do riadku môžete napísať aj viacej tém. Len to zas príliš nepreháňajte, menovka má obmedzený priestor.

Veronika Pizano

Zobraziť články od Veronika Pizano